Особливості антиблікового скла для картин®

Переглядів: 2 314


В даній статті мова піде про антиблікове скло товщиною 2 міліметри, яке використовується для захисту картин, фотографій, вишивок бісером чи муліне, постерів, виробів з текстилю, папірусу, різноманітної графіки на папері, сертифікатів і т.д. Скло захищатиме Ваше мистецтво від пилу, бруду, вологи, вицвітання та руйнувальної дії ультрафіолету.

Переважно для картин застосовують прозоре скло, про що Ви можете прочитати у статті “Скло 2мм для картин”.

А що ж таке антиблікове скло? Чим воно відрізняється від прозорого? Якщо Ви колись бували на фотовиставці, чи у Картинній Галереї, Ви могли бачити на деяких, або на всіх роботах художників, скло, яке було поверх картин.

Звичайне прозоре скло надає бліків від внутрішнього освітлення в приміщенні (Ви можете побачити у ньому свою люстру), або бліків від прямих сонячних променів. Також на ньому будуть проглядатися відбитки пальців. Особливо це є помітним тоді, коли у зображенні, яке є під склом, переважають темні кольори. І тому картину чи фото може бути важко розгледіти, адже скло злегка, або й повністю, буде віддзеркалювати все те, що є навколо в приміщенні. А якщо Ви дивились на нього не стоячи прямо перед ним, а десь збоку — то взагалі могли б і не побачити що там зображено.

На антибліковому склі, завдяки спеціально обробленій поверхні, значно легше розгледіти картину. Сама його назва — АНТИБЛІКОВЕ, вказує на його основну функцію — звести бліки до мінімуму. Таким чином Ви можете розгледіти всю красу картини, незважаючи на кількість чи яскравість внутрішнього чи зовнішнього освітлення.

Визначаючи доцільність придбання антиблікового скла слід звернути особливу увагу на приміщення, де висітимуть ці  прекрасні предмети інтер’єру. Чим більше зовнішнього чи внутрішнього освітлення буде скероване на картину, тим більше бліків буде на простому прозорому склі. Антиблікове скло в даному випадку може стати Вам у пригоді.

Хоча тут немає залізних правил. Чому? До деякої міри це питання смаку, як кажуть в народі, в перекладі на українську: “На колір і смак товариш не всяк”.

ст.15_2Наприклад, хтось, купуючи телевізор, хоче мати матовий екран, а хтось блискучий. Кому як подобається. Так само і тут. Може Вам подобається скло прозоре з бліками. Тоді без вагань купуйте його. Але якщо Ви представляєте свої роботи на фотовиставці — зважайте на власну концепцію, думку відвідувачів, організаторів заходу та уважно дослідіть питання освітлення в конкретному приміщенні.

Ще однією з переваг антиблікового скла є те, що воно, зі сторони покриття, є більш стійкішим до подряпин. Це може відігравати важливу роль, особливо тоді, коли Ви часто подорожуєте зі своєю виставкою картин чи фоторобіт по музеям, художнім галереям чи по вернісажам. Покриття антиблікового скла завжди є розташоване назовні і тому воно краще витримуватиме несподівані подряпинки, які на прозорому склі виглядатимуть значно помітніше.

А що ж можна віднести до недоліків антиблікового скла?

Перефразовуючи класиків: “Краса потребує особливої ціни”. Ціна антиблікового 2мм скла є дорожчою від прозорого 2мм приблизно в 2 рази.

Наступне  —  антиблік слід накладати впритул на картину чи фотографію (тобто без паспарту). Якщо цього не зробити і дати відстань між ним і картиною декілька сантиметрів, — Ви не побачите чіткого зображення. Чим далі буде відстань, тим гіршим буде перегляд картини. З прозорим склом  такого не станеться — його можна давати як впритул до картини, так, і при потребі, на відстані. Ви всеодно зможете розпізнати зображення.

І наступним нюансом є те, що антиблікове скло, в якійсь мірі, робить картину чи фотографію більш матовою. Інакше кажучи, бліки від світла знімаються, але це досягається завдяки мікроматовості на поверхні скла, яка передається на малюнок чи фото. Дехто, навіть, помічає злегка змінену передачу кольору.

Якщо для Вас це може виявитися суттєвим, — обов’язково раджу ще перед тим, як купити антиблікове скло, попросити на Склонарізці показати, як воно виглядатиме. Для цього Ви можете принести до нас на нарізку Вашу Фотографію чи картину. Ми зможемо прикласти до неї і прозоре, і антиблікове 2-ох міліметрове скло, щоб Вам було легше зробити свій вибір.

Отож, приходьте до нас у Львів, на одну з адрес, де Вам ближче. Ми прикрасимо та захистимо склом Ваше мистецтво.

 З повагою, Керівник “Першої Універсальної Склонарізки”® Євген Крамаренко

Дивитись всі фото антиблікового скла


Усі опубліковані матеріали про скло та дзеркало

Рекомендовані статті

Особливості 2мм-го скла для картин®

У переважній більшості на картини чи фото замовляють скло товщиною 2 мм. Це цілком достатня товщина скла для того, щоби захистити Вашу картину від пилу, бруду, захляпування будь-чим. Це є захистом від ультрафіолету, адже внаслідок його дії папір жовтіє і фарби вигорають. Також менша його вага не вимагає суперміцної конструкції рамки для картин. Тобто воно Читати далі

Ф’юзинг як технологія виготовлення декоративних елементів®

На перший погляд, такий маленький елемент декору, але якщо розширити уяву, то можна побачити досить широку сферу його застосування. Наприклад, Ви купили двері зі склом у Львові, і відчувається, що бракує якоїсь «родзинки». А, виявляється, ось Вона, тут. Один, два чи три елементи приклеєних на скло, і вже зовсім інший вигляд. Або можна прикрасити ними Читати далі

Особливості полірування кромки®

Полірування країв скла є наступною операцією на нарізці скла, яка здійснюється на верстаті після шліфування краю скла. Відповідно можна відполірувати ту товщину скла чи дзеркала, яка була попередньо пошліфована, а саме 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12 і більше мм. Таким чином край скла тепер виглядає не матовим, а вже блискучим, відполірованим спеціальними полірувальними Читати далі

Опублікував

Продуктами «Першої Універсальної Склонарізки»® є: гарячий вітраж, розпис по склу, гравірування, скло, дзеркала, монтаж і доставка, обробка скла та дзеркал
Нова послуга!