Шліфування кромки

Особливо потрібно шліфувати краї скла тоді, коли вони в процесі експлуатації будуть контактувати з нашими руками.

Розгорнути статтю >>

Шліфуванням кромки скла та дзеркала називається зняття гострих країв по периметру. Шліфувати на обладнанні можна товщини 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12 і більше мм.

Скло товщиною 2 мм на верстаті пошліфувати не вдасться. Воно для цього надто делікатне.

Коли майстер здійснює шліфування,- край скла стає матового кольору. При цьому сама кромка скла може мати різну форму — півкруглу; так звану єврокромку (де ріжучі краї є відшліфовані злегка під кутом 45 градусів з обох сторін скла); та фігурну кромку— її можна робити, коли товщина скла складає 8 мм або більше, наприклад 10, 12 мм.

Особливо потрібно шліфувати краї скла тоді, коли вони в процесі експлуатації будуть контактувати з нашими руками. Наприклад: скляна поличка до холодильника, полички у ванній кімнаті чи будь-де в помешканні. Це теж стосується дзеркала, яке висітиме у ванні без рамки.

У нас, на “Першій Універсальній Склонарізці”® ми також можемо пошліфувати і Ваше скло, але слід бути чітко впевненим, що воно не є гартованим, інакше воно просто “взірветься” на багато кавалків під час роботи. Гартоване скло подальшій обробці вже не піддається — нарізати скло, шліфувати кромку, свердлити отвори слід виключно перед процесом гартування.

Ще шліфування є необхідним для скла, яке, хоча і ховається десь у паз, чи під штапік, але ним часто будуть гримати. Адже шліфування не тільки робить краї скла безпечними, але і знімає мікротріщини у склі, які утворюються під час його нарізання склорізом.

Ви, напевно, зауважували, що у багатьох мешканців Львова залишились старі кухонні серванти чи меблі у вітальні. Там, спереду, були два відшліфованих скла, які їздили туди-сюди по направляючих пазах.

Так от, цим склом іноді і гримали в різні боки – то вправо, то вліво, – а йому хоч би що. А власне тому, що воно було шліфоване. Як би туди дали нешліфоване скло, – воно би там довго не прослужило.

Отож, замовляйте скло та дзеркало на порізці зі шліфовкою. Зрештою, це вже і не так дорого.

З повагою, Керівник “Першої Універсальної Склонарізки”®, Євген Крамаренко

Нова послуга!