Свердління отворів

Також перед свердлінням скла чи дзеркала слід обов’язково переконатись, що воно не є гартованим (каленим). Інакше в процесі свердління станеться мінівибух і все те, що залишиться від скла, розлетиться на безліч кавалків по всьому приміщенні.

Розгорнути статтю >>

Свердління отворів у склі не є таким простим, як може здаватися на перший погляд.

По-перше, для цього потрібно мати спеціальні свердла з алмазним напиленням, або ще ліпше – з суцільним шаром запеченого алмазу на кінці свердла. Найкращою формою для якісного просвердлювання отвору є циліндрична форма сверла з пустотою всередині. Таким чином, потім маємо акуратний отвір у склі чи дзеркалі і малесеньку круглу таблеточку залишку скла, яка утворюється внаслідок свердління.

По-друге, скло не можна просвердлити якісно без сколів, якщо не знати як саме це слід зробити. Для цього обов’язково потрібно висвердлювати отвір з двох сторін. Тобто, спочатку з однієї сторони десь на 3/5 глибини, а потім з іншої треба дуже точно попасти в цей отвір і просвердлити 2/5 глибини.

По-третє, зробити попередню операцію, без допомоги спеціального верстата для свердління скла з 2-ох стороннім просвердлюванням  буде дуже важко без багаторічного досвіду. Це ж треба попасти мікрон в мікрон, не передавити (скло, виявляється, може тріснути), свердлити з двох сторін під ідеально виставленим кутом свердла в 90 градусів до площини скла, при цьому всьому не забуваючи зберігати під час свердління рекомендовану кількість обертів мотору, в залежності від того, якої товщини скло в даний момент є в роботі – 2,3,4,5,6, чи 8,10,12 мм. Також весь процес має супроводжуватись рясним поливом холодної води в місце свердління отвору.

Звичайно ж, можна теж спробувати просвердлити скло і самому. Купити на базарі якесь свердло. Встановити в дрельку і спробувати.

Отже давайте спільно порахуємо, у скільки це Вам обійдеться. Просте свердло десь 15-35 грн. (Професійні свердла коштують десь 100-950 грн). Обов’язково окуляри для захисту очей від можливої небезпеки — 10-25 грн. Дрелька може у Вас вже бути.

Отже, перш за все слід точно розмітити місце для отвору. Підготувати пляшку з водою для поливу місця, яке плануєте самостійно просвердлити.

Добре, якщо у Вас є багато залишків скла вдома, і Вам є на чому потренуватись, виробивши певний досвід. А якщо немає? Тоді кожна невдала спроба коштуватиме Вам вартість скла, а це може бути 40, і 80, і 200 грн.

Також перед свердлінням скла чи дзеркала слід обов’язково переконатись, що воно не є гартованим (каленим). Інакше в процесі свердління станеться мінівибух і все те, що залишиться від скла, розлетиться на безліч кавалків по всьому приміщенні. Ось тут якраз вчасним було моє нагадування про окуляри для захисту зору, або ще краще прозора пластикова маска для повного захисту обличчя. Не зайвими теж будуть і рукавиці.

Як підсумок, дешевше і надійніше замовити свердління отворів у склі та дзеркалі у нас, у Львові, на “Першій Універсальній Склонарізці”®.

Свердління одного отвору коштуватиме 5, 7, 10 чи 30 грн. Точна ціна залежить від товщини скла, діаметру отвору та кількості замовлення. На даний момент ми свердлимо отвори наступних діаметрів: 4, 5, 6, 8, 10,12, 14, 16, 20, 26, 26.2, 35, 40, 50, 60, 70 мм.

Запрошую Вас прийти до нас і замовити скло чи дзеркало вже з готовими просвердленими отворами. Тільки для цього не забудьте точно заміряти в себе, де саме треба свердлити і складіть креслення на аркуші паперу, вказуючи відстань від країв скла до центру отвору. Наголошую, що розміри слід вказувати в міліметрах і до центру отвору (не до його краю).

З повагою, керівник “Першої Універсальної Склонарізки”®, Євген Крамаренко

Нова послуга!