Зінькування отворів

Ця невелика заглибина у склі чи дзеркалі дозволяє, при потребі, покласти там гвинт через прокладку, які часто йдуть в комплекті до металевої ручки чи металевих завісів.

Розгорнути статтю >>

Як свердлиться скло описано в темі про “Свердління отворів”. А зінькування отворів у склі та дзеркалі є наступною операцією, яка здійснюється після свердління отвору. Це, так би мовити, невеликий потай ( російською мовою “заподлицо” ), заглибина чи невеликий кратер, який здійснюється конусним алмазним зенкером для зняття напруження у склі, чи з метою покласти в це місце гвинт через гумову чи пластикову прокладку, яка б унеможливлювала контакт металевої ручки чи гвинта зі склом.

А тепер по черзі. Ця невелика заглибина у склі чи дзеркалі дозволяє, при потребі, покласти там гвинт через прокладку, які часто йдуть в комплекті до металевої ручки чи металевих завісів. Якщо прокладку не поставити, з часом можуть утворюватись мікротріщини , які спричинятимуть сколи у склі і відповідно прийдеться купувати нове скло. Тому моя порада: вже під час вибору фурнітури для скла, цікавтесь тією, яка має або пластикову, або текстолітову, або гумову прокладку, як ізолюючий шар.

А що робити, якщо у Вас вже є металеві ручки чи завіси і там не було в комплекті прокладок. В такому випадку змайструйте самі невелику ізоляцію з залишків гумової камери від ровера, чи сантехнічного ремкомплекту, чи навіть лейкопластира. Виріжте акуратно ножицями форму майбутньої прокладки. Тепер поставте її як ізолюючий шар між двома недружелюбними елементами — склом і металом.

Коли ще є доцільним робити зінькування отворів у склі та дзеркалі?

Якщо у Вас, приміром, є скло товщиною 10 мм., і отвір у ньому буде діаметром 60 мм і розміщатиметься на видному місці, то його слід обов’язково загладити зінькуванням. Це буде декоративно гарніше і безпечніше. Якщо там випадково хтось запхає пальці, —  шансів порізатись буде набагато менше.

Також, якщо скло після шліфування кромки і свердління отворів планується гартувати (калити), тоді теж є необхідність зінькування отвору, щоби зняти залишкові напруження у склі та зішліфувати мікротріщини, які могли би утворитися після свердління скла. Ще раз хочу нагадати, що процес гартування скла змінює його фізичні властивості, і тому з гартованим склом вже неможливо щось далі робити, — ні шліфувати, ні різати його, ні підскубувати, ні свердлити отвори, ні зінькувати отвори не можна!!! Інакше скло просто вибухне на дрібненькі кавалки. Після гартування його хіба що можна пофарбувати та до чогось приклеїти.

Отже, замовляючи у Львові отвори у склі чи зеркалі, не забудьте теж замовити зіньковку.

З повагою, керівник “Першої Універсальної Склонарізки”®, Євген Крамаренко

Нова послуга!