Армоване дротом

Армоване скло може бути корисним Вам у деяких випадках. Це прямо пов’язано з його особливістю. Всередині скла є спеціальний стальний дріт, з розмірами квадратної комірки приблизно 12 на 12 міліметрів.

Розгорнути статтю >>

Його основною функцією, у випадку розбивання чи тріщин, є властивість не розсипатися на кавалки, а триматися купи. Це армоване скло застосовують для скління дашків, ліхтарів, вхідних дверей та віконних прольотів у під’їзди, для балконів, підвалів, складських та виробничих приміщень, ліфтових шахт, теплиць, в”язниць, іноді для шкіл та дитсадків.

Також його можна і потрібно купувати всюди, де підвищена криміногенна обстановка. Якщо у армоване скло полетить камінь, – дірка, звичайно ж, може утворитись, бо частинки скла все-таки трохи посиплються, але не буде наскрізного проникання летючого предмету всередину. Основною метою дротяної сітки, яка поміщена всередині скла, є стримування вкупі усього скла, що може тріснути внаслідок дії вогню, летючих предметів, сильного удару, снігового навантаження чи силових ударів п’яниць будь-якою частиною їхнього тіла.

Звичайно, якщо по такому склу товкти будь-чим — воно з кожним ударом дедалі більше руйнуватиметься. Але, при цьому, не буде величезних кусків скла, які при падінні згори можуть рубати все на своєму шляху, як гільйотина. Буде просто багато малих фрагментів скла, які, осипаючись (внаслідок відділення від сітки), завдаватимуть набагато меншої шкоди.

Звичайно, армоване скло має ще інші практичні альтернативи. Наприклад, про одну з них Ви можете прочитати у статті  “Скло ламіноване (тріплекс). Також це може бути і гартоване (калене) скло.

Якщо ж вимоги до безпеки є особливими і потрібен суперзахист, то тоді прочитайте статтю, яку спеціально для нас львівської “Першої Універсальної Склонарізки”® написали завідувач кафедри хімічної технології силікатів НУ “Львівська Політехніка” доктор технічних наук, професор Вахула  Ярослав Іванович та Жеплинський Тарас Богданович за назвою “Чим відрізняється куленепробивне скло від антивандального та вибухостійкого скла”.

Отже, чим більш потенційно небезпечною є криміногенна ситуація, чи Ви хочете наперед по максимуму захистити свої володіння, тим дорожчою буде ціна за той вид скла, який оптимально здійснюватиме захист та безпеку в приміщенні чи будь-де на дворі.

Тому, у випадку вагань з приводу того, яке безпечне скло слід обрати, порадьтесь попередньо з тими спеціалістами, які мають відповідний досвід та якісно реалізовані проекти в цьому напрямку. Ще виділіть час для того, щоби добре “погуглити” питання безпечного скла в інтернеті.

Також ще додам, що велику роль у тому, щоби скло було безпечним, відіграє якісний монтаж цього скла у пройом (дерев’яний, пластиковий, алюмінієвий, металевий і т.д.).

Чому Армоване Скло “любить” висоту

Якщо говорити про армоване скло, чи навіть про скло ламіноване тріплекс, особливо у випадку його монтажу на висоті (наприклад: скляні дахи тепломереж, котелень, оранжерей, складських 12-метрових приміщень і т.д.) зробіть так, щоби краї безпечного скла вставлялися у широкі пази.

Це потрібно для того, щоби це спеціальне скло у випадку бомбардування летючих предметів чи снігового навантаження не “згорнулося” всередину та цілком не впало донизу. Як наближену аналогію наведу у приклад прямокутний тент, або намет, який Ви натягуєте вгорі у лісі над своїми речами чи лісовою їдальнею. Якщо по чотирьом сторонам Ви слабо натягнули намет, то під час сильного дощу чи снігопаду вся вода чи сніг збереться всередині і висітиме ґульою донизу по центрі намету.

Дещо подібним чином скло, в якому всередині є дріт (армоване) чи спеціальна плівка (ламіноване тріплекс) від кожного удару “важким тупим предметом”, розтягуватиметься від країв до центральної зони численних ударів.

І якщо краї цього скла тримаються країв рами по периметру лише на декілька міліметрів —  ціле скло може провалитися всередину приміщення.

Тому слід зробити так, щоби безпечне скло заступало в раму з кожної сторони хоча би на 15 міліметрів. Якщо є можливість, то можна і 20, і 25 мм. Чим більше, тим надійніше.

Теж це скло слід поставити на спеціальний герметик, щоби після того, постукуючи по цьому склу, Ви почули глухий звук, приблизно такий, як постукати в лобове автомобільне скло.

Щільно залийте протигрибковим герметиком усі місця, де скло стикуватиметься з деревом чи металом. Пізніше зверху додатково  закріпіть його спеціальним штапіком чи металевим кутником. Це подвійне скріплення — герметик + штапік, створить унікальний дует для максимального захисту — навіть на десятки років.

Герметик зробить скло міцнішим; не дозволятиме йому з’їжджати зі сторони в сторону, чи провалитися до середини; не пропускатиме воду до приміщення.

А товстий штапік чи металевий кутник буде служити перестраховкою і через десятки років. Адже не секрет, що кожний герметик має свій термін служби, нехай навіть 25 років чи більше. І якщо, скажімо, Ви засклили великий ангар чи склад, і пройшов термін служби герметика, навряд чи хто буде лазити по вікнах на рештовці та перевіряти якість зчеплення герметика зі склом. А скло ж на висоті — небезпечно, якщо воно там “танцює”.

В цьому випадку додатковий механічний елемент триматиме скло на своєму місці і дасть Вам ще фору в часі, щоби, при нагоді, скажімо так через років 50, вже Ваші діти чи внуки замінили цей герметик на нововинайдений наногерметик з гарантією 250 років.

Ось тепер стає більш зрозумілим, чому, чим вище стоїть скло, і чим менше до нього естетичних вимог (все таки, погодьтесь, скло з дротом не дуже виграшно дивиться), тим більше воно має відповідати безпеці з точки зору його подальшої експлуатації.

Чому пожежники іноді вимагають встановлювати Армоване Скло?

І ще, на закуску, хотів сказати не менш важливу річ — армоване скло товщиною 6 мм по своїм властивостям на міцність є слабше від звичайного віконного скла товщиною 6 мм. Чому? Так там же ж всередині є дріт. А це —  чужорідний предмет, який робить це скло слабкішим.

Інакше кажучи, якщо несильно кинути камінь у звичайне скло 6мм і армоване 6мм з однією силою і з однієї відстані, – армоване скло розіб’ється швидше, ніж просте віконне.

Якщо сильно — жодне скло не витримає. Теж специфікою армованого скла є те, що його потрібно акуратно транспортувати. Під час доставки воно не дуже любить стрибати по ямах і горбах. Тому обирайте рівну дорогу, хоч і з довшим маршрутом, та їдьте, не поспішаючи.

Також при монтажі армованого скла в раму слід бути дуже акуратним, стукаючи молоточком.

Тоді виникає логічне питання — “А навіщо воно таке взагалі потрібно?” Деякі переваги армованого скла я описав на початку цієї статті. Також до них можна віднести і те, що існують вимоги пожежників щодо його застосування в певних приміщеннях.

Якщо в якійсь будівлі виникне пожежа — від високої температури звичайне віконне скло тріскатиме та розсипатиметься на куски. І тоді пожежа йтиме далі.

Армоване скло, хоч і трісне на багато кавалків, але, завдяки дроту, який є всередині, не розсиплеться та триматиметься разом. Воно затримає поширення пожежі на довший час (звичайно ж, якщо і самі двері будуть виготовлені з негорючих матеріалів, наприклад з металу). І тоді вогонь, дим і горючі гази будуть якийсь час ізольовані та не допущені в інші зони. Евакуація людей відбуватиметься безпечніше.

Проте, ще на етапі проектування, слід пам’ятати, що важливу роль у максимальній ефективності ( вогнестійкості ) відіграють розміри армованого скла. Тобто, не можна ставити в пройом непомірно великі розміри. А точні максимально можливі розміри я вже тут не підкажу — для цього є наукові інститути та купа мудрих проектантів. Заздалегідь обговорить з ними ці важливі запитання.

Армоване скло стримуватиме пожежу рівно стільки, скільки становитиме його межа вогнестійкості — 30, 60, 90, 120 хвилин (і не тільки скла, але й цілої віконної чи дверної конструкції). Відповідно до цього встановлюють класи вогнестійкості.

Це щось подібне, як з вогнетривким сейфом — за 10 годин згорять усі цінні документи, і сейфа з такою вогнестійкістю, я думаю, не існує. Не існує, тому що пожежники зможуть швидше загасити пожежу. І от тут потрібно наперед вгадати (порадившись з тещею) — а за скільки часу її загасять? Тому то і є сейфи, з яких один витримає пожежу 30 хвилин, а інші можуть протриматися і 120, і 180 хвилин. Варіант, який Ви оберете, може бути зворотньо пропорційним від думки тещі. Якщо вона скаже на 30 хвилин — сміливо обирайте 180, якщо скаже 120 — беріть на 60 хвилин

Ще одна цікава паралель між вогнетривким сейфом і армованим склом — такий сейф легко зламати, як і армоване скло легше розбити. Але їхня мета — інакша. Ці речі були придумані для того, щоби зберігати важливу інформацію, та, щонайважливіше — врятувати життя!

Отже, приходьте до нас, і Ви зможете купити армоване скло у Львові. Ми продаємо його цілими листами або з нарізкою під конкретний розмір.

Якщо ще порівняти ціну армованого скла зі склом ламінованим тріплекс — армоване є дешевшим.

У нас воно є товщиною 6 мм —  біле, злегка прозоре. Хоча бувають різні його партії зі Склозаводів і тому ліпше подивитися на нього вживу.

 З повагою, Керівник “Першої Універсальної Склонарізки”® Євген Крамаренко

Нова послуга!