Ламіноване (тріплекс)

Що таке скло ламіноване, або як його ще називають тріплекс?

Насправді, кожен з нас знає відповідь і бачить це скло щодня. Де? В автомобілі. Його лобове скло якраз і є тріплексованим.

Розгорнути статтю >>

Його основною функцією є захист водія від травмування під час нещасного випадку. Скло під час удару не розлітається на багато гострих кавалків, а тримається разом за допомогою спеціальної плівки, яка є всередині між двома, а той більше листами скла.Ця плівка, завдяки сильним клеючим властивостям стримує скло від розсипання у всі сторони.
Автомобільне скло, яке вже є вигнуте під різноманітні форми, відповідно до марки автомобіля, ми не продаємо. У нас, на “Першій Універсальній Склонарізці”® у Львові, є  скло тріплекс в листах розмірах 3210х2250 мм. Це великі прямі, негнуті тафлі (листи), товщина яких 6,38 мм. Тобто 2 шт прозорого скла товщиною 3 мм кожна, які склеєні між собою на заводі “Pilkington” у Польщі за допомогою спеціальної плівки товщиною 380 мікрон.
Автоскло цього величезного концерну постачають у якості оригінального скла на конвеєри таких відомих виробників, як “Мерседес”, “Тойота”, “Ауді”, “Форд”, “Опель” та інших. Ми ж маємо скло того самого заводу  “Pilkington”, тільки не гнуте, а пряме.
Також у нас це скло є загальною товщиною 8,38 мм, коли разом склеєні два скла товщиною 4 мм.Коли Ви даєте нам свої розміри для порізки цього скла, ми беремо і вирізаємо з цих великих розмірів той, що Вам потрібно. При цьому, Ви оплачуєте ціну за розмір, який купуєте. Відходи та залишки від великого формату скла ми залишаємо собі і за них платити не потрібно. Чому про це пишу? Тому що на деяких нарізках скла ще залишилася давня звичка брати з замовника гроші за відходи.

Як зробити помешкання безпечним, не відмовляючись від скла

Яка сфера застосування цього скла у побуті? Де воно зможе Вам знадобитися? Якщо говорити коротко, то усюди, де безпека життя є першочерговою — там йому і місце.

Скажімо, у Вас є гіперактивні діти і вони всюди “літають” по хаті з футбольним м’ячем. Тоді, якщо Ви бажаєте поставити собі скляні полички у ванні, чи у кімнаті, замовте їх із ламінованого скла тріплекс. Навіть якщо їх розтовчуть, то це скло, як і лобове скло автомобіля, буде триматися купки і якщо і будуть травми, (бо скло завжди залишатиметься склом — гострим і небезпечним), вони будуть зведені до мінімуму. Я би сказав, що у 90 % випадків скло тріплекс захистить від травми більше, ніж звичайне скло.

Також тріплексом можна було б засклити і міжкімнатні двері. Правда тут є недолік — воно ж є прозорим, як і всі інші віконні скла, як і лобове скло автомобіля, і тут поверх нього прийшлось би поклеїти якусь матову чи декоративну плівку або дати дітям волю, щоби вони там наклеїли сніжинки, гербарії, фотографії і т. д. Звичайно, може це вже і занадто безпечно, але чому ні? Просто тут я хочу розповісти Вам усі можливі варіанти, а Ви вже робіть висновки і приймайте рішення — варто чи не варто.

Наступним застосуванням скла тріплекс у Львові є засклення Вашого балкону чи вікон на першому поверсі, та вхідних дверей. Також це може бути необхідним при заскленні фасадів магазинів, поштових відділень чи лікарень. Особливо це є необхідно, якщо Ви  проживаєте у криміногенних районах, або навпроти спортивного майданчика.

Якщо у вікно полетить камінь або футбольний м’яч з логотипом “Євро — 2012”, це спеціальне тріплексоване скло стане перешкодою дня наскрізного пролітання в помешкання летючого предмету. Тобто скло тріплекс, звичайно ж, розіб’ється — тут вже нічого не вдієш, тому що будь-яке скло б’ється. Але, як і у випадку з лобовим склом автомобіля, воно не пропустить важкий предмет далі. В цьому випадку не прийдеться терміново заробляти отвір фанерою чи дошками, адже скло залишатиметься на місці та триматиметься купи.

Звичайно, все залежить від кількості і ваги летючих предметів. Якщо їх багато і вони є дуже важкі, то тоді, проаналізувавши наперед можливі ризики, Вам прийдеться замовити інше скло, про яке Ви можете прочитати у статті: “Чим відрізняється куленепробивне скло від антивандального та вибухостійкого”. Такого скла ми не продаємо, тут потрібно мати високооснащене сертифіковане виробництво та мати відповідні ліцензії. Порядок цін за м кв там буде в рази дорожчим, але Банки, Державні Установи, Тюрми, Ювелірні магазини, Аеропорти, Митниці,  Палаци Президентів та їхні автомобілі оснащені таким дорогим “задоволенням”.

Тут я трохи відступив від теми, але тепер знову повертаюсь назад. Теж скло тріплекс значно ускладнить проникнення до помешкання злодіям. Воно, при якісному його монтажі, збільшить тривалість часу, за який злодій може пролізти через скляні двері чи вікно. І якщо Ваші датчики сигналізації стоять безпосередньо на склі зі сторони приміщення, то бригада бравих хлопців з охоронної фірми у випадку сигналу тривоги буде мати на декілька хвилин більше часу, поки злодії затримаються, відколупуючи ламіноване скло тріплекс.

Тут ще хочу додати, що, навіть, замовляючи металопластикові чи євровікна у Львові Ви можете одразу ж зазначити в своєму замовленні, що бажаєте, щоби в склопакеті зовнішнім склом був тріплекс. Або, навіть, два скла — зовнішнє та внутрішнє. По суті, це не дуже сильно має здорожчити вартість металопластикового вікна. Якщо замовити з одним зовнішнім тріплексованим склом, то ціна стане більшою десь на 25 — 35 %.

Безпечне скло до холодильника та душової кабіни

Також скло тріплекс може знадобитися Вам, якщо буде необхідно замінити скло у холодильнику і купити нове. До холодильника “Норд”, “Снайге”, “Самсунг”, “Атлант”, “Бош” та інших ми можемо виготовити Вам скляну безпечну полицю з ламінованого скла тріплекс. Для цього Вам необхідно точно заміряти розміри скляної полички у холодильнику, чи принести нам стару скляну поличку або пластмасовий каркас від неї.

Звичайно, тут можна зекономити на ціні і поставити звичайне віконне скло 6 мм, але я би радив заплатити дорожче заради безпеки Ваших рук. Чому? Все-таки в холодильнику постійно гримають металеві баняки і скляні банки. Скло цього дуже не любить. Тому скляна поличка до холодильника, виготовлена з тріплекса, навіть у випадку розбиття, триматиметься купки і нікого не поранить.

Звичайно, замовляючи скляну полицю з тріплекса, обов’язково замовте теж шліфування краю цієї полиці на спеціальному верстаті. Ми в себе у Львові, на “Першій Універсальній Склонарізці”® якраз і надаємо такі послуги із порізки та шліфування цього скла.

Де ще можна використовувати це спеціальне скло? Наприклад у елементах міжкімнатних перегородок, які потребують використання скла. Іноді в душовій кабіні, якщо потрібно замінити розбите гартоване скло. Але тут слід пам’ятати про його фіксовану заводську товщину 6,38 мм і 8,38 мм. Чи ті пази, які є у Вас в душовій кабіні дозволять запхати там це безпечне скло. І ще один момент — в себе на нарізці ми маємо тільки прямі (не вигнуті) листи скла. І тому, якщо в душовій кабіні тріснуло радіусне (гнуте) скло, тут буде справжній менінгіт.

В зв’язку з тим, що виробників душових кабін з радіусним склом є багато і немає певних стандартних радіусів і фіксованих розмірів, виникає ряд проблем при заміні цього скла.

Тому то і залишиться один вихід — звернутися до компанії виробника душової кабіни і замовити в них за велику ціну нове гартоване скло замість розбитого. Або просто повішати там спеціальну шторку для душу, яка продається на кожному базарі за розумну суму. І я думаю, що це найліпше рішення в даній ситуації.

Ще однією думкою хотів би поділитися, якщо Ви ще не купили душову кабіну. Купуйте її ліпше не зі скляними вставками, а з вставками із декоративної пластмаси чи полікарбонату. Можливо вигляд не дуже, якщо порівняти зі склом, але скло точно битися не буде, бо його там немає. На ринку зараз є багато гарних пластикових — прозорих і матових душових кабінок.

І найважливіше правило для душової кабінки. Ніколи не замінюйте розбите заводське гартоване скло на звичайне віконне. На заводах, коли виготовляють скло для душових кабін, його обов’язково гартують, як і бокові шибки в автомобілі (підкреслюю — бокові шибки). Це робиться для того, щоби у випадку сильного удару воно розлетілось на дрібнесенькі квадратики, розміром 5 на 5 мм і не завдало істотних порізів чи травмування.

Якщо ж Ви поставите звичайне віконне скло, незалежно якої товщини, яке не було загартоване, чи не було на Заводі тріплексоване, ой, навіть боязко подумати що може статися. Тим більше, що ми купаємося у душі без одягу, і якщо це скло розіб’ється… навіть не хочу писати далі…

Тому безпека передусім. Можна зекономити на кафельній плитці чи кришці для унітазу. Але не в цьому випадку. Ціна тут не є вирішальним критерієм.

Безпечне скло для Маршруток, Бусів та Спецтехніки

Також до нас часто звертаються кранівники чи водії автонавантажувачів і ми для них вирізаємо пряме негнуте скло тріплекс в кабінки їхньої Спецтехніки. Для цього нам потрібно дати розміри по висоті і ширині. Якщо скло є фігурним (заокругленим по сторонам) – зніміть шаблони. Або можете приїхати до нас у Львів на своїй техніці і ми самі знімемо шаблон на скло. Також Ви можете за додаткову плату замовити послуги замірювальника розмірів до Вас на роботу чи додому.

Ще, при виборі скла для спецтехніки, хочу тут провести паралель зі склом в легковому автомобілі, маршрутному таксі чи великому пасажирському автобусі. Чи Ви зауважили, що ламіноване скло використовується тільки на лобовому та задньому склі. А всюди по бокам йде спеціальне гартоване і сертифіковане заводське скло. Чому?

Лобове скло автомобіля у випадку розбивання тримається купи і захищає обличчя водія від порізів. А функція бокових шибок зі скла полягає в тому, щоб у випадку аварії можна було розбити це скло аварійним молоточком з гострим металевим кінцем і вилізти назовні подалі від авто. Власне бокове гартоване скло розсипається на дрібнесенькі кубики і віконний прийом стає вільним від скла, щоби звідти можна було вилізти.

Тому-то, при заміні розбитого скла у вище перерахованих авто та спецтехніці, не можна всі шибки замінювати на ламінований тріплекс. Адже у випадку аварії і можливого тяжкого стану потерпілих вони можуть бути не в силах видавити скло з дверок чи прийому у салоні автомобіля, якщо дверцята від перекосу заклинить. І люди опиняться у пастці, з якої можуть не вибратись швидко.

Отже, добре все обдумайте наперед і ретельно притримуйтесь рекомендації автовиробників щодо засклення автотранспорту. Тобто є речі де Ви можете вирішити зекономити. Наприклад: тріснуло чи розбилось пряме ламіноване скло тріплекс у башті на крані. Можна його придбати через ділера даної марки автокрану, а можна купити дешевше на порізці скла з шліфуванням кромки цього скла по периметру. Різниця в ціні переважно є досить відчутною. Іноді в декілька разів.

Для прийняття рішення щодо заміни скла порадьтесь з тією особою у Вашій компанії, яка юридично відповідає за такі питання, можливо це буде інженер з техніки безпеки, юрист чи та особа, з котрої у випадку чогось спитають.

Якщо ж тріснуло гнуте ламіноване чи гнуте гартоване скло Вам однозначно не зекономити. Тут лише одна дорога — до дилерів автоконцернів, чи спробувати  напряму пошукати Заводи в Україні, які  можуть виготовляти таке спецскло в себе на сертифікованому виробництві.

Але є ще моменти, де економити на заміні автомобільного скла не можна категорично. В даному випадку, як і в ситуації зі склом для душової кабіни, ставити в автотранспорт можна тільки гартоване (калене) скло, або ламінований тріплекс. Ніколи не ставте звичайне віконне скло у автокран, автонавантажувач, екскаватор, маршрутку чи будь який бус! У випадку аварії пасажири можуть не тільки травмуватись від самої аварії, а їм ще додасть травм звичайна віконка, яка може як гільйотина чи безліч кинджалів порізати все на своєму шляху.

Що ж, інформації тут предостатньо, але, як то кажуть: “Поінформований, значить озброєний”.®

З повагою, Керівник “Першої Універсальної Склонарізки”®, Євген Крамаренко

Нова послуга!