Матове (сатин)

Хоча, якщо Ви є педантом або плануєте купити матове скло для кухонного фасаду, де буде часто хлюпати жирна олія, тоді ліпше купіть сатинове скло (з візерунком чи без — як Вам сподобається) зроблене методом хімічного травлення. Його в рази буде значно легше помити, тому що сатиноване скло є стійким до забруднення.

Розгорнути статтю >>

Що таке скло матове сатин? Де його можна купити у Львові? Яка його основна функція і чим воно відрізняється від піскоструйки?Скло сатин виготовляють на Склозаводах методом хімічного оброблювання поверхні листового віконного чи тонованого в масі скла для того, щоби надати йому шовковисту матовість.
Отже, на виході отримують непрозоре матове скло, яке пропускає світло. Але через нього не помітно чітких контурів зображення. Скло може мати матове покриття з однієї або з двох сторін. Якщо одна сторона є матовою — це односторонній сатин, якщо ж дві сторони скла є зроблені матованими — це склоназивається двохстороннім сатином. У цьому випадку воно ще сильніше не пропускає зображення і розібрати контури предметів та людей через нього практично неможливо.
Очевидно, велику роль у цьому відіграє відстань від скла сатин до предмету чи людини. Якщо це буде 5-15 см, то, звичайно ж, через нього, на такій близькій відстані, будуть помітними чіткі контури (це ж скло, а не фанера). Але якщо відстань буде від 1 м і далі — з відстанню контури ставатимуть все менш контрастними.
Скло сатин, матоване хімічним способом на Склозаводах, по своїм споживчих характеристиках набагато переважає скло, яке матують традиційним піскоструминним методом хто тільки може. Сатин має більш ніжну на дотик бархатисту поверхню, по всій площині є однорідним і однаковим, не залишає на собі навічно жирні плями від пальців, з нього можна легко змити бруд чи засаленість.
Купити ж піскоструйне скло — як зіграти в наперстки: повезе – не повезе.  Якщо малі діти поставлять сліди своїми смачними жирними пальчиками на піскоструйці — потім може бути тяжко, або взагалі неможливо відмити ці сліди. Діти підростуть і потім вже їхні діти будуть доставляти свої пальцеві шедеври. Зважати на це слід лише тоді, коли Вам потрібен великий розмір матового скла, на якому не буде візерунків.
Нещодавно в одному магазині, який продає міжкімнатні двері, мені розповіли наступний випадок. Так от, прийшли до них клієнти — зрештою вибрали собі двері і замовили поставити туди скло сатин без візерунку, матоване хімічним способом. Магазин передав замовлення на столярку.

Але тут столяр вирішив собі зекономити і купив дешевшу піскоструйку. Ззовні це теж біле матове скло і якщо Ви не спеціаліст, розпізнати де сатин, а де піскоструйка є досить важко. В ситуації, що склалася не знадобилося чекати довго. Жирні та брудні сліди від пальців поставили на піскоструйці не малі діти в хаті, а майстри зі столярки (ті самі сліди від брудних і жирних пальців на сатині, зробленому хімічним способом, відмились би легко, навіть, без “Містер Мускула” ). Так як відчистити ці сліди з піскоструйки ніяк не вдавалось, магазин мусив наново замовляти скло. Цього разу вже не через столяра, а замовивши сатин в нас.

Отже висновок: уточнюйте під час замовлення, яке скло Ви замовляєте і пропишіть це в договорі. Якщо Ви заплатили за сатин — вимагайте сатин.

Звичайно ж, піскоструйка, про яку я так довго описую, може і “не є вже така страшна, як я тут намалював”, зрештою, це десь на 10-20% дешевше; іноді її обробляють прозорою гідрофобною рідиною, яка служить бар’єром від бруду на 12-15 циклів миття скла. Ще додам, знайти добросовісного виробника піскоструйки, звичайно, ж можна, але мені це трохи нагадує пошук на прилавку Супермаркета справжнього масла чи сметани.

Якщо ж піскоструйне скло є з візерунками, які візуально розділяють лист скла на чисельні окремі фрагменти, цієї проблеми з жирними плямами не буде. Якщо там навіть і будуть пальчики стояти, їх не буде так помітно.

Хоча, якщо Ви є педантом або плануєте купити матове скло для кухонного фасаду, де буде часто хлюпати жирна олія, тоді ліпше купіть сатинове скло (з візерунком чи без — як Вам сподобається) зроблене методом хімічного травлення. Його в рази буде значно легше помити, тому що сатиноване скло є стійким до забруднення.

У нас у Львові , на “Першій Універсальній Склонарізці”®,  Ви можете купити матове сатинове скло без візерунків. Ціни у нас дешеві, асортимент великий. Є скло біле сатин одностороннє 4 мм, 5 мм, 6мм, 8мм товщини. Ще скло сатин біле 4 мм є двохстороннє, тобто бліків від сонця воно не буде мати з жодної сторони. Також ще є скло сатин бронзове 4 мм — одно та двохстороннє.

Теж маємо величезний вибір декоративного сатинового та піскоструйного скла, де візерунки виконані поверх матового скла та навпаки. Про це детальніше можна почитати і подивитися в рубриці Скло візерункове з орнаментом.

Ще у продажі є дзеркала — срібне, бронзове, графітове, зелене, синє. Вони є великих розмірів (3210 на 2250 мм), і ми можемо вирізати з них той розмір, що Вам необхідний.

Також ці дзеркала є матовані методом хімічного травлення. Якщо використати їх в інтер’єрі, то виходить досить цікавий ефект. Звичайно, вони, буквально, нічого вже не віддзеркалюють, але м’яко виблискують, особливо синє і зелене, і створюють нові інтер’єрні рішення. Матове дзеркало — це цікаво.

Ласкаво просимо завітати на одну з адрес, де Вам буде ближче, і на власні очі побачити різницю. Взяти матове скло в руки, подивитись крізь нього один на одного з різних відстаней, щоби підібрати для себе найбільш підхожий варіант.

З повагою, керівник Першої Універсальної Склонарізки®, Євген Крамаренко

 

Нова послуга!