Тоноване

Просто кажучи, тоноване скло — це скло, яке є забарвленим в якийсь один тон. Крізь нього видно те, що відбувається навколо. Забарвлення можна досягнути декількома методами.

Розгорнути статтю >>

Чим тоноване скло відрізняється від прозорого віконного скла? Де його можна купити у Львові і яка його ціна?

Просто кажучи, тоноване скло — це скло, яке є забарвленим в якийсь один тон. Крізь нього видно те, що відбувається навколо. Забарвлення можна досягнути декількома методами. Досить поширеним на сьогодні є скло тоноване в масі. Це означає, що коли його плавили у пічці, туди додали спеціальні пігменти в потрібних пропорціях. Переважно це є бронзове (коричневе), графітове (сіре), зелене чи синє скло. Причому ці кольори можуть бути різноманітних відтінків, які залежать від хімічного складу скла, та, як результат, отримуємо різну пропускну здатність для УФ-променів.

Інтенсивність (насиченість) кольору скла прямо пропорційно залежить від товщини скла — чим скло товстіше, тим воно темніше. Тобто, якщо з однієї скломаси виготовлять тоноване в масі скло — 4мм і 10мм, 4-міліметрове буде, очевидно, світлішим, ніж 10-міліметрове.

Перевагою цього скла є те, що воно, якщо десь і подряпається, – це не дуже буде помітно, бо вся скломаса є одного кольору. Також його колір зберігається протягом усього терміну служби скла. Це так само як і в класичних коричневих чи зелених скляних пляшках для пива. Технологія плавлення скла є практично однаковою, тільки листове тоноване скло виливають на ідеально рівну поверхню з розплавленого металу, а для пляшок гаряче скло розливають по формах.

Також до переваг тонованого в масі скла можна віднести ціну. Вона є дешевшою від скла тонованого на поверхні, колір якому надається за допомогою металізованого напилення поверх віконного прозорого скла.

Наступним плюсом тонованого скла в масі є можливість застосування його в інтер’єрі для збагачення помешкання та різноманіття. З нього можна зробити і скляний столик, і  скляні полички, також вставити це скло у двері чи зробити з нього скляні дверки в офісну шафу з документами. Де-не-де його можна поставити у вікно, щоби сонячне проміння не так яскраво сліпило.

Але тут треба бути обачним, щоби не зробити з хати чи офісу темний погреб, де буде завжди бракувати природного денного світла. Бо вже вмонтоване темне скло, як фіранку, не відсунеш, коли в похмурий день схочеться бодай трішки зігрітися теплом та потішитися денним світлом.

У нас на “Першій Універсальній Склонарізці”® Ви можете купити скло, що тоноване в масі, товщиною 4 мм, 6 мм, 8 мм та 10мм. Всі вище перераховані товщини є бронзового (тобто коричневого) відтінку. Графітове (тобто сіре) тоноване скло поки що не є наявне у всіх товщинах,  тому що скло цього відтінку менш популярне. Наявність та можливість привезти тоновані скла із цих товщин та кольорів скла слід уточнювати. Ми можемо доставити тоноване скло під Ваше замовлення.

А які недоліки має це скло?

Скло тоноване в масі не дуже добре віддзеркалює зображення. Іноді хтось хоче аби було так, щоби зі сторони помешкання через бронзове скло у вхідних дверях бачити те, що відбувається на вулиці, а мене щоб з вулиці ніхто не бачив. Тут ліпший ефект дасть металізоване, чи як ще його називають рефлективне скло — дзеркалити воно буде значно краще. Про плюси і мінуси цього скла з напиленням кольору я опишу трохи нижче в цій статті.

 Найбільшим недоліком тонованого скла (незалежно, чи воно є тоноване в масі, чи тоноване напиленням у вакуумних камерах) я вважаю його непомірковане застосування при цілковитому заскленні ним цілих фасадів будинків.

Може це так і модно, може це і авангард, і ощадливість на кондиціонуванні приміщення влітку (адже світло разом зі спекою воно відбиває назад надвір) це не є зроблено з думкою про тих людей, які мають жити чи працювати за цим склом 8, а то й 12 годин щодня.

 Це ж треба весь час, поки людина знаходиться в такому приміщенні дивитися на “білий світ” через зелені, сині, сірі, коричневі вікна. Потім керівник не розуміє, а чому в людей на роботі присутня апатія та пригнічення.

Можливо мені було б цікаво зайти у якесь кафе чи ресторан, де на фасаді є таке скло, але якщо Ви не ресторан і не кафе, і не нічний клуб чи банк, то навіщо Вам здалося на звичайні офісні вікна ставити на весь термін служби цих вікон затемнене скло?  Чи пробували Ви колись дивитися телевізор не в чорно-білому чи кольоровому варіанті, а, наприклад, налаштувавши там синій  чи, скажімо, зелений колір? Як довго Ви зможете його дивитися? 5, 10, 15 чи 25 … років? Так само і зі склом, через яке ми дивимося на навколишній світ.

Тоноване скло на фасаді будинку може дивитися виграшно тоді, коли його вдало розмістити. Сядьте спільно з Вашим дизайнером і сплануйте разом з ним, де Ви можете розташувати це цікаве скло без шкоди для комфорту працівників.

Його, наприклад, можна поставити на сходових клітках. Також це скло може бути у туалетах чи в душових, басейні, винних погребах чи півпідвалах, де зберігатимуться продукти. З яскравої сонячної сторони у фойє чи вестибюлі.

Цей перелік можна довго продовжувати. Але основним тут є наступне запитання — скільки часу людина перебуватиме в цьому приміщенні. Якщо зовсім небагато — це додасть родзинки; якщо ж увесь робочий день — без  зволікань ставте там прозоре віконне скло.

Якщо ж Ваш дизайнер сильно наполягатиме на тому, щоби все скло було тоноване якимось кольором, даю декілька пропозицій, що можна зробити.

Перша: візьміть і купіть своєму дизайнеру окуляри того кольору, якого він хоче поставити скло (гроші за окуляри обов’язково відніміть з його гонорару). Прослідкуйте, щоби протягом цілого робочого дня він їх ніколи не знімав. І так щоби хоч з місяць походив.

Друга: знайдіть у Вашому місті будинки, де вже стоїть таке скло. Під будь-яким приводом підіть туди і спробуйте побути там якомога довше  в похмурий день (ну така вже в нас у Львові , і не тільки в нас, погода). Запросіть з собою на оглядини людей, які потім мали би працювати в цьому “тонованому світі”.

Третя: підіть на компромісний варіант. Хоче дизайнер, чи можливо, (якщо Ви не власник) Ваш шеф зелене скло у вікні? Запропонуйте повішати зсередини приміщення зелені штори чи зелені офісні жалюзі. Бо якщо прийде зима, а вона ,чомусь, весь час приходить, і на сніг через синє скло можна

буде дивитись, то на зелений сніг — не впевнений.

Четверта: якщо Вас переконують у тому, що темне скло краще відбиватиме спеку і Ви більше зекономите на електроенергії (яку потрібно буде витрачати на кондиціонування) – це теж не зовсім так. Сьогодні відомі  Європейські Склозаводи, такі, як “Pilkington”, “Saint-Gobain”, “Evroglass”, “Guardian”, “Sisecam”, “Glaverbel”,  “AGC” та інші розробили такі непомітні окові покриття ( з шаром металів чи їхніх оксидів ) для прозорого скла, які ефективно відбиватимуть сонячне світло влітку та зберігатимуть тепло взимку.

Зрештою, рішення завжди залишається за Вами. У цій статті я зовсім не претендую на абсолютно правильну точку зору стосовно того, де застосовувати тоноване скло. Просто існує ще така думка. Що забажаєте, те і наріжемо.

А що таке скло тоноване металізоване чи як його ще називають рефлективне?

Це віконне прозоре скло ( чи навіть іноді тоноване в масі ),  на  яке у вакуумних камерах напилюють спеціальне покриття з шаром металів чи оксидів по його поверхні.  І тепер це скло має той колір і ту шкалу віддзеркалення, яку йому надали. Його можна назвати склом тонованим на поверхні.

З його переваг звичайно ж є збільшений рівень віддзеркалення всього того, що його оточує і за рахунок цього є важчим помітити те, що за ним відбувається.

З недоліків —  дещо дорожча ціна порівняно зі склом тонованим в масі. Також те, що подряпини на ньому зі сторони напилення, які можуть виникнути в процесі експлуатації, будуть більш сильно кидатися в очі. Тому це вимагає акуратнішого поводження — не мити його зі сторони напилення агресивними миючими засобами та використовувати при цьому м’яку губку, а не жорстку ганчірку. Тут варто пам’ятати, що це хоча і якісне, але все-таки напилення.

На що ще слід зважати, купуючи тоноване скло? Якщо у Вас є великий об’єкт, де потрібно засклити багато вікон  чи дверей, купуйте ліпше це скло одразу на всі потреби. Чому? Тому що від партії до партії та від Склозаводу до Склозаводу його тональність може відрізнятись.

Наприклад, цього року Ви засклите ним один прольот сходової клітки, а на наступний схочете засклити інший. А час біжить. Може вже через рік склонарізка буде купувати це скло гуртом у іншого заводу (наприклад, Львівського Склозаводу, що знаходився на вул. Шевченка, вже не існує — розібрали все до цеглинки). А може купуватиме у того самого Склозаводу, але там візьмуть і зроблять трохи інший відтінок. І дивлячись на фасад цього будинку може бути помітною різниця в кольорі чи шкалі віддзеркалення.

Тут на сайті подані фото деяких видів цього тонованого скла. Але найліпшим способом обрати той вид скла, що Вам необхідно, є приїхати до нас у Львів на одну з найближчих до Вас адрес. І вже тут, тримаючи його в руках, вибрати те скло, що найкраще пасуватиме Вашому помешканню.

Взнати ціну тонованого скла Ви зможете завжди, зателефонувавши до нас на одну з адрес, які подано у рубриці “Контакти”.

З повагою, керівник Першої Універсальної Склонарізки®, Євген Крамаренко

Нова послуга!