Віконне

Сама його назва — віконне скло — вже вказує на те, що це за скло. По-перше, воно має бути прозорим, по-друге, монтуватись у віконну раму, або стати частиною склопакету з двох чи трьох шибок .

Розгорнути статтю >>

Відповідно виникає запитання — якої товщини має бути це скло? Якщо говорити буквально — це скло товщиною 3 або 4 мм. Власне його і ставлять у дерев’яні вікна чи металопластикові конструкції.

Але в нашій місцевості так склалося, що листовим віконним склом називають 2 мм, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм. Зрештою, коли ми купуємо скло гуртом на заводі, там по класифікації воно так і називається — “скло віконне флоат поліроване”. Власне скло такої товщини є у нас постійно в наявності у Львові, на “Першій Універсальній Склонарізці”®.

Отже по черзі. Скло 2 мм є форматом 1600х1300 мм (бувають і більші формати) і цього цілком достатньо, щоби вирізати з цього формату потрібний Вам розмір для картин. Тому воно і є таке тоненьке і відносно легеньке, щоби його вага не була завеликою. Детальніше про це скло читайте у рубриці “скло 2 мм для картин” і  скло антиблікове для картин.

Далі йде скло 3 мм. Формат листів, з яких ми виконуємо нарізку, є 2600*1800мм (хоча можемо взяти і більший). Для картин воно вже трохи заважке, хоча дехто замовляє його для цієї мети. А для вікон, на мою думку, воно є затонке, особливо коли розміри рами є більші за 900*900мм. Особисто я замовляв би його тільки на невеличкі віконця, десь так розмірами 300*600 чи максимум 500*800мм. І якщо би ставив його у дерев’яну раму — то обов’язково давав би перед цим по периметру рами силікон, щоби це було герметичніше, і виключало би дзеленчання шибки.

Чому у нашій ментальності є поширеною думка, що скло 3 мм є ліпшим для вікон? Ціна на це склобула завжди дешевшою за 4 мм і його ставили протягом останніх десятиліть всюди де можна було. І потім у всіх була робота в зв’язку з тим, що 3 мм є менш міцне, ніж 4 мм. Тут все дуже просто — чим скло тонше, тим воно менш міцне за те, яке товстіше від нього.

Скло 3 мм тріскало частіше вже під час транспортування з заводу до того, хто здійснював порізку скла. Потім воно тріскало в працівників ЖЕКів, які не завжди були висококласними фахівцями. Потім його ставили в величезні дерев’яні рами, де воно тріскало під час забивання штапіку. Тоді ж ще силікону не було, який би надавав “м’якої посадки” склу. Потім скло тріскало під час експлуатації, тому що величезні дерев’яні рами, в які його ставили, часто були перекошеними. Також коли їх після зимової поклейки папером відривали нерівномірно від віконної коробки, знову могли з’являтися тріщини.

Звичайно, я тут не хочу категорично заявити, що це скло зовсім не годиться до вікон. Просто воно є делікатнішими і вимагатиме дуже акуратного ставлення.

Як вирахувати вагу скла?

              Хтось може запитати: “А як тоді бути з вагою скла? Чи не буде скло 4 мм значно важчим за 3 мм скло?”

Алгоритм розрахунку є простим: кожен міліметр товщини скла при площі в 1 метр квадратний важить в середньому 2,5 кг. Таким чином шибка розміром 1000х500 мм при товщині скла 3 мм буде важити 3 кг 750 грам, а така сама шибка товщиною 4 мм — важитиме 5 кг. Чи ця різниця в 1 кг 250 грам ваги між обома шибами є настільки суттєвою, що рама може не витримати цю вагу? Навряд чи. Якісно зроблена рама і більшу вагу витримає. А от скло 4 мм (формат цього скла у нас 3210*2250мм) однозначно буде міцнішим і при якісно виконаному монтажі на силікон зробить монолітною віконну конструкцію. І, постукуючи у таке вікно, Ви будете чути не дзеленчання, а глухий звук, приблизно так само як поступати у склопакет чи лобове автомобільне скло.

Наступне питання, яке хтось може задати: “А як же тоді бути з тим, що після монтування товстішого 4 мм скла віконний штапік виступатиме більше назовні?”  Ну і що? Хай собі виступає. Нічого страшного тут немає. Це навпаки може стати додатковою родзинкою для вашого вікна. Завішаєте потім це вікно шторами і поставите на підвіконня вазони. Чи після того спаде комусь на думку зазирати  на віконний штапік, який на 1 мм виступає більше?

А як щодо різниці цін між склом 3 і 4 мм? Чи вона є значною? Порахуйте самі — це десь приблизно 10-15%. Чи варто заради кількох гривень економити на практичності?

Застосування товстого віконного скла.

            Наступними  товщинами скла у нас є  5мм, 6 мм, 8 мм, 10 мм, 12 мм. Це скло часто використовується для полиць і для стільниць. Також його використовують для того, щоб зробити собі акваріум. Тут знову ж таки діє принцип — чим товстіше, тим міцніше і важче.

Отже, підбираючи собі скляну полицю чи столешню, подумайте про те, якими будуть її розміри, яку вагу Ви плануєте на неї ставити. Чим більшими будуть вказані параметри, тим товстіше скло треба купувати.

Усе це товсте скло ми можемо порізати за вказаними розмірами. Потім, за Вашим бажанням, пошліфувати його, просвердлити отвори чи зробити фацет. Максимальний розмір листа скла, з якого ми виконуємо нарізку є 3210х2250 мм.

Так що цього буде цілком достатньо, щоби вирізати той розмір, який необхідно. При цьому у нас Ви не платите за відходи скла, які можуть залишитися після порізки (на деяких нарізках скла ще залишився старий звичай брати гроші з замовників за некондиційні відходи). У нас оплата йде лише за чисто вирізану площу по прямокутній заготовці і ціна є дешевою.

             Отже, запрошуємо Вас відвідати одну з наших адрес там, де Вам зручніше. Якщо Ви проживаєте а районі Сихова, Нового Львова, вул. Зелена, Пасічна, Батальна, Навроцького, Стрийська або десь неподалік, тоді Вам буде ближче купити скло чи дзеркало на вул. Луганській 6-а. Це поруч біля продуктового супермаркету “Рукавичка”. Сюди ми переїхали декілька років тому з вул. Персенківки, бо там була дуже погана дорога.

Ящо ж Ви мешкаєте на вул. Городоцькій, Патона, Ряшівській, Любінській, Володимира Великого (в районі Мотозаводу) то Вам буде ближче заїхати за адресою: Городоцька, 224 (це поруч біля ДОКу). Сюди до нас також приїжджають зі Ставчан, Оброшино, Рудно, Зимної Води, Лапаївки, Холодновідки, Самбору, Мостиськ, Судової Вишні, Басівки, Конопниці, Бартатова. Також за цією адресою знаходиться студія розпису на склі “Кольорова Ідея”, де Ви можете замовити художній розпис на дзеркалі до шафи-купе чи на міжкімнатні двері.

І ще одна адреса: вул. Джерельна, 69. Це ближче до вулиці Хімічної, ніж до Краківського ринку — навпроти ресторану “Марго”. Тут Вам буде зручно купити дзеркало чи скло, якщо Ви проживаєте в районі Центру Львова, Галицького Перехрестя, проспекту Чорновола, вул. Топольної, Мазепи, Липинського,  Кукурудзяної, Замарстинівської, Куліша, Лінкольна. Також до нас сюди приїжджають з Жовтанців, Ямполя, Малехова, Запитова, Грибовичів, Брюховичів, Ясениськ, Волі Гомулецької, Підголоско, Дублян та інших сел.

Географія наших замовників є великою, отже Ласкаво Просимо!

З повагою, Керівник “Першої Універсальної Склонарізки”®, Євген КрамаренкоПереглянути статтю: Вітринне Скло для магазинів®
Переглянути статтю: Де купити віконне скло?®
Переглянути статтю: Особливості 2мм-го скла для картин®
Нова послуга!