Ультра-фіолетове склеювання скла та склеювання силіконом®

Переглядів: 4 416

Ультра-фіолетове склеювання скла

Переваги та недоліки методів

Для багатьох цінителів скла, що  прагнуть втілювати в життя свої неординарні ідеї, певною трудністю стає поєднання декількох скляних елементів або прилаштування незвичного задуму у вже виконаний інтер’єр. Який клей використати для поклейки скла? На наше щастя, існує декілька видів приклеювання скла, що  дає можливість зробити вдале рішення на користь наших потаємних примх.

В цій статті я вирішив обговорити два найпопулярніші види склеювання, що доступні на ринку. Сподіваюсь, що Вам буде легше зробити власне рішення, коли Ви більше знатимете про переваги та недоліки кожного з методів.

Склеювання скла за допомогою силіконового клею

Широкої популярності набув метод поклейки скла силіконовим клеєм. І це цілком зрозуміло. Адже ціна на цей клей досить помірна, тому і склеювання силіконом не є надто дорогою послугою. Цей клей володіє досить високою силою зчеплення. Ви залюбки зможете використати його як для робіт в інтер’єрі, так і для екстер’єрних (вуличних) робіт, оскільки силіконовий клей володіє стійкістю до впливу кліматичних факторів.

Однією з важливих властивостей силікону є його здатність відновлюватися після деформації і фіксувати розрізнені поверхні на певному, заданому при герметизації, рівні — тобто він залишається еластичним навіть після полімеризації. Хоча силіконовий клей відмінно склеює скло до скла, але, на жаль, перелік поверхонь, які можна склеїти силіконом (з якими він має хорошу адгезію) є досить обмежений.

Однак його властивостей є достатньо, щоби склеїти дві скляні поверхні, скло до пофарбованої дерев’яної віконної рами та інші подібні поверхні.  Дзеркало з тильної сторони я б не радив клеїти силіконом, тому що він, одразу або з часом, може роз’їсти захисний шар фарби і утворити  плями, які будуть помітними з лицевої сторони і їх вже ніколи і нічим не вдасться усунути. Для дзеркала є розроблено спеціальний клей на основі синтетичного каучуку і він чудово триматиметься як до самого дзеркала, так і до тієї поверхні, куди його слід приліпити. У нас у Львові, на “Першій Універсальній Склонарізці”®, ми маємо цей дзеркальний клей у продажі постійно.

Виняток — коли силіконом можна склеювати під кутом 90 градусів, є склеювання акваріума. Цей процес стає можливим за рахунок того, що кожна скляна деталь має дві дотичні скляні поверхні — це і підсилює міцність клеєвих характеристик силіконового клею. Хоча клей володіє дуже доброю прозорістю, однак для тих, хто схильний до максималізму, варто сказати, що у питанні прозорості є один нюанс.

Якщо клей наносити не на всю поверхню, рівномірно розподіляючи його, видимим залишиться контур клейової плями, хоча сам клей, як і саме скло, буде цілком прозорим. Ось чому найкраще нанести клей на всю поверхню склеювання, рівномірно розподіляючи його, дозволивши клею навіть вийти з-під площини склеювання. Після повного висихання залишки клею не важко усунути гострим лезом.

У сьогоднішньому напруженому темпі життя у нас залишається мало часу на очікування, але якщо Ви вирішили мати справу з силіконовим клеєм, наберіться терпіння — цей клей повністю полімеризується (висихає) за 24 год при товщині шару силікону 2 мм. Щоправда, силіконовий клей, який призначений суто для акваріумів (акваріумний силікон), полімеризується значно швидше. Тож, в загальному, силіконовий клей — це клей, що зручний у експлуатації, має розумну ціну і надійно виконує своє призначення.

Ультра-фіолетова поклейка скла

У багатьох статтях на тему ультра-фіолетового склеювання сказано, що на сьогоднішній день цей метод  є самим надійним і зручним методом склеювання будь-яких скляних виробів. Це, безперечно, правда. Адже за його допомогою можна виконати набагато більший спектр дій зі склом, ніж послуговуючись силіконовим клеєм.

Завдяки цій технології можна виготовити скляні меблі різної конфігурації, торгове обладнання, міжкімнатні системи засклення, полиці зі скла, скляні перегородки та будь-які інші вироби. Але не все так просто. На відміну від силікону, який полімеризується при звичайній дії повітря, для полімеризації ультра-фіолетового клею необхідне ультра-фіолетове випромінювання.

Якщо говорити про це більш практично, то УФ-склеювання дозволяє склеювати прозорий чи непрозорий матеріал лише з прозорим матеріалом. Завжди одна із поверхонь має бути прозорою, щоб дозволити УФ-променям поляризувати клей. Але зазвичай з цим не виникає особливих проблем, бо найчастіше з допомогою ультра-фіолетового клею склеюють скло до скла.

Цей клей має колосальні властивості, бо УФ-випромінювання сприяє утворенню особливо міцного з’єднання. Адже при близькому контакті зі склеюваною  поверхнею, Ультра-Фіолетовий клей набуває ідеальної міцності. Оскільки скло зазвичай має абсолютно рівну поверхню, це дозволяє наносити максимально тонкий шар клею — тоді УФ-клей набуває ще більшої міцності.

Хоча деякі джерела повідомляють, що Ультра-Фіолетовий клей може склеювати скло і пластмасу, особисто я не мав можливості перевірити це на практиці, однак ми набули чималого досвіду у склеюванні скла різноманітних конфігурацій і поєднанні скла з металом, наприклад, шайб для декоративних ніжок до столів.

Однією з властивостей УФ-клею є його капілярність, тобто здатність проникати в мікроскопічні тріщинки, що і пояснює його високу міцність. Ви будете задоволені тим, що цей клей при склеюванні не залишає жодних слідів, бо є абсолютно прозорим, хоча я рекомендую заповнювати клеєм усю площину, яку необхідно склеювати. І ще одне. Коли для повної полімеризації силіконового клею Вам необхідно чекати приблизно 24 год, то УФ-клей у цьому перевершив всіх — достатньо декілька хвилин і Ваш виріб повністю готовий для використання.

Щоправда, як то кажуть: “Час — гроші”, тому за УФ-поклейку потрібно заплатити дорожче, ніж за склеювання силіконовим клеєм. Тому якщо Ви дорожите своїм часом і цінуєте високу якість виконання — тоді ультра-фіолетовий клей — це те, що Вам потрібно.

Пам’ятайте, що гарний скляний виріб — це не тільки вишукане скло,  якісна обробка, але й професійна поклейка, завдяки якій Ви залишитесь задоволеними на роки.

Приходьте до нас на вул. Луганську, поруч Супермаркету “Рукавичка”, що у Львові, і ми зможемо приклеїти Ультра-Фіолетовим клеєм чи то скляні декори з ф’юзингу, які ми самі запікаємо в печі, чи то металеві шайби до скляних стільниць з гравіруванням, які теж виготовляємо. Також виготовимо скляні конструкції або меблі зі скла, поєднавши скло до скла за допомогою УФ-клею.

                    З повагою,  Керівник художньої студії “Гарячий Вітраж”,  Роман Сенів


Усі опубліковані матеріали про скло та дзеркало

Рекомендовані статті

Особливості травмозахисної плівки®

Сама назва плівки — травмозахисна, вже багато про що говорить. Основним її призначенням є захищати людину від порізів та травмування під час нещасного випадку. Особливо її потрібно приклеювати з тильної сторони дзеркала, яке використовується як дверка у шафі-купе. Там, переважно, зеркало є великих розмірів, і якщо плівки там не буде, у випадку розбиття дзеркала на Читати далі

Чим відрізняється куленепробивне скло від “антивандального” та вибухостійкого?

Багатошарове захисне скло має широке застосування в сучасному будівництві і успішно конкурує з більш традиційними матеріалами, завдяки своїй високій міцності та безпечності. Комбінуючи різні за товщиною вихідні скла і полімерні шари, можна створювати вироби з різними рівнями захисту, аж до кулестійких. Багатошарове скло дозволяє відмовитися від традиційних решіток, віконниць, металевих дверей, захисних жалюзей. Захисне скло Читати далі

Чи варто самому робити монтаж скла чи дзеркала?®

Як і у будь-якій справі, потрібно зважити всі “за” і “проти”. Звичайно, приємно щось зробити своїми руками. Але в роботі зі склом є додатковий ризик. Навіть у досвідченого скляра підвищується адреналін. Тому рекомендую скористатись сьогоднішнім сервісом обслуговування, який ми надаємо у нас на “Першій Універсальній Склонарізці”®, у Львові.  Але, якщо Ви належите до групи “нікому Читати далі

Опублікував

Продуктами «Першої Універсальної Склонарізки»® є: гарячий вітраж, розпис по склу, гравірування, скло, дзеркала, монтаж і доставка, обробка скла та дзеркал
Нова послуга!