Як зняти шаблони з дверей для подальшої нарізки скла®

Переглядів: 5 764

двері міжкімнатні

Типова картина, яка є в багатьох з нас під час ремонту — двері ми придбали, а жінка вже починає діставати чоловіка – “Ну коли Ти вже врешті скло вставиш?”

Попередження: стаття для тих хто має час її прочитати. Хто не має 5 хв. часу — читайте лише останній абзац статті. Там відповідь на запитання, поставлене в назві статті.

Варіантів є декілька: зробити все самому і заощадити гроші; попросити свого швагра чи родича і потім, з вдячності, помогти йому на весну посадити бульбу на 3 гектари; або замовити майстра на “Першій Універсальній Склонарізці“® чи на іншій фірмі.

Якщо ви вирішили зробити все самі, наступні поради допоможуть Вам у цьому:
1-ий Етап:
Перш за все потрібно вибрати правильний матеріал для шаблону.

Газетний, тонкий папір, тканина, клейонка, кульки, пом’ятий або посклеюваний з різних частин скотчем папір, гіпсокартон і т.п. не підходять однозначно.

Для цього слід взяти твердий картон, або ДВП, або фанеру чи можливо навіть старе скло, яке раніше стояло в дверях (це у випадку, якщо виконується заміна на нове).

Також хорошим рішенням може бути плотний паперовий ватман.

В деяких випадках можна використати цупкі залишки шпалер (щоб нічого на господарстві дарма не пропадало). Але при умові, що вони будуть не пом’яті, не розтягуватимуться, з суцільного куска і з грубшого паперу.

2-ий Етап:
Взяти нормальну металеву рулетку або точний дерев’яний метр. Шевський вимірювальний метр не підходить. Він просто розтягується.

Зняти акуратно дерев’яний штапік (щоб потім не забути, який був з якого пройому — пронумерувати)

Поміряти розміри і записати їх найкраще в міліметрах. Від отриманого розміру відняти з кожної сторони 1,5-2 мм. Тобто, якщо Ви поміряли висоту однієї з шибок і вона була — 385 мм, а ширина вийшла — 272 мм, то потрібно для нарізки подати 382х268 мм. Висоту в розмірах завжди вказується першою.

Ці розміри слід зазначити на шаблоні, підписавши відповідно висоту — 382 мм вздовж вертикально накресленої стрілки (якщо це скло з фігурним верхом, це має бути обов’язково розмір верхньої точки шаблону) і ширину 268 мм вздовж горизонтальної стрілки.

Також слід підрізати шаблон точно по розмірам, які будуть на ньому записані, вже враховуючи зменшений на декілька міліметрів розмір (а не розмір чистого пройому для скла).

Особливо важливим не переплутати висоту і ширину є тоді, коли Ви вибираєте скло, яке має напрямок (наприклад імітує кору дерева чи листя на стовбурі бамбуку).

3-ій Етап:
Наступне. Намалюйте на окремому аркуші паперу (або на одному з шаблонів) схематичне креслення Ваших дверей з кількістю штук скла на кожній з них, де слід зобразити контури фігур скла та їхню кількість на дерев’яному полотні.

Це допоможе різальнику скла бачити загальну картину замовлення. Наприклад: в Нас є такий візерунок на склі, який має назву “Килим” (коди-112 білий і код 113 бронзовий). При нарізанні цього виду скла є безліч тонких нюансів. Без плану всіх дверей замовлення може бути виконано точно в розмір, але не гармонійно.

Іноді хтось може подумати: “А якщо я виберу собі скло без напрямку, то тоді мені вистачить мати шаблони (якщо скло прямокутне — шаблони не потрібні), точні розміри і вказати, де є лицева сторона скла (якщо скло прямокутне — не потрібно вказувати яка сторона є лицевою)”.

Так то воно так. Але досить часто замовники під час вибору скла в останній момент, як Львівська погода, міняють свої уподобання. І якщо Ваш вибір впаде на інше скло (а воно виявиться з тих категорій де є напрямок, і ще грає значення де у скла низ, а де верх; або ж взагалі скло “Килим”), то тоді знову прийдеться вертатися додому, і витратити зекономлених раніше, 5 хвилин часу, щоб накреслити схему дверей і вказати на шаблоні де висота і ширина, або також де низ а де верх.

Детальніше про верх і низ скла. Якщо Ваші двері складаються з 4 штук скла, з яких 2 верхніх є з однією або двома хвильками, і 2 нижніх так само, слід обов’язково написати на кожному шаблоні (не перевертаючи його “вверх ногами”) – “верх дверей” – де верх скла, і “низ дверей” – де низ скла.

Особливо актуальним це є тоді, коли замовляється скло з візерунком “Бамбук”, “Тропік”, “Пейзаж”, або інші можливі види скла, де (якщо перевернути скло догори ногами) такий вигляд в дверях буде небажаним. Звичайно бувають винятки. Скажімо, Ви створюєте в себе дизайн приміщення, де все не як у всіх.

А що ж таке лицева сторона візерункового скла? Це не є гладка сторона скла, по якій здійснюється порізка склорізом, а рифлена, по якій можна, так би мовити, прощупати візерунок.

Особливо важливим вказувати лицеву сторону є тоді, коли у Вас на коридор виходять декілька дверей (наприклад є такі двері, в яких є лише 1 шт. скла і в неї форма півмісяця).

І тому Вам слід наперед визначити і потім зазначити на шаблоні чи все скло на коридор буде рифленою стороною, чи гладкою.

У 90 % випадків вибирають рифленим на коридор, але залізних правил тут немає.

Двері міжкімнатніНаступна важлива думка, на завершення статті:
У всіх вищеописаних випадках (привів тут десь 1/3 від багатьох можливих) ці поради на зняття шаблонів діятимуть, якщо штапік вільно знімається з 4 сторін. Якщо ж у Вас така модель дверей, де прибитими намертво (або врізьбленими в саме полотно) є 1, 2, а тоді і 3 штапіка з чотирьох можливих, то тут можуть виникнути “Львівські сюрпризи”.

Недосвідчений господар одразу ж може запхати картонний шаблон, прогинаючи його в деяких місцях, щоб втиснути. І це дійсно вийде. Адже папір гнеться.

Потім він принесе такий шаблон на склонарізку і майстри згідно нього все точно наріжуть.

Але коли прийдете зі склом додому (все написано з досвіду), може виявитись, що скло, придбане у Львівській майстерні, аж ніяк не захоче прогинатися.

Який тут вихід?

Є 4 варіанти розвитку подій

1)    Повезло — на чудо запхав.
2)    Не повезло — пробую знову до тих пір, поки не запхаю. Кличу кума на допомогу.
3)    Замовляю послуги майстра на Львівській склонарізці — відтепер це вже буде його мінінгіт і відповідальність. Тут важливий нюанс — майстер за зняті розміри на скло чи дзеркало нестиме відповідальність лише тоді, коли Він Сам потім це і монтуватиме.

Тобто Ви обираєте або комплекс робіт — майстер приїздить і робить все під ключ, або всі роботи ( звичайно ж, крім порізки скла чи дзеркала) виконує сам замовник, щоб було дешевше. Чому так? Довго пояснювати…

4)    Замовник призводить до нас двері на нарізку скла, на одну з адрес за вибором. Ми робимо монтаж скла і всі задоволенні.

Останній абзац.
Відповідь на запитання, яке було поставлене на початку статті: замовте в Нас послуги майстра в комплексі або привезіть двері.®

З повагою, керівник Першої Універсальної Склонарізки®, Євген Крамаренко

Усі опубліковані матеріали про скло та дзеркало

Рекомендовані статті

Що таке QR-код

На нашому сайті за допомогою QR-коду Ви можете швидко скопіювати адресу поточної сторінки своїм smart-фоном.  Список програм для мобільних телефонів: для Android: Google Goggles, QuickMark, Barcode Scanner, Barcode2file, QR Droid, NeoReader, ixMAT Scanner, 2D-код, Elinext UPC, I-Nigma; для Apple iOS: Scan, RedLaser, QR Reader for iPhone, Bakodo — Barcode Scanner and QR Bar Code Reader, Читати далі

Особливості монтажу і доставки скла чи дзеркала®

Купити скло у Львові є лише половиною справи. Кожного замовника теж цікавить запитання — де можна отримати якісний сервіс під ключ? Ми пропонуємо вирішення цієї проблеми. Спочатку завітайте до нас, щоби вибрати той вид скла чи дзеркала, який припав до душі. Потім наш майстер може приїхати до Вас, щоб зняти розміри на скло чи дзеркало Читати далі

Особливості ультрапрозорого (надпрозорого) скла®

Скажу одразу — це дороге задоволення. Ультрапрозоре (надпрозоре) скло товщиною 4 мм може бути потрібним лише в деяких випадках. Які мінуси? По-перше, вартість ультрапрозорого скла є приблизно у 2,5 — 3 рази дорожчою від звичайного полірованого віконного скла. По-друге, різниця у прозорості; якщо таке скло встановити у вікно, око переважної більшості людей, напевно, не відрізнить Читати далі

Опублікував

Продуктами «Першої Універсальної Склонарізки»® є: гарячий вітраж, розпис по склу, гравірування, скло, дзеркала, монтаж і доставка, обробка скла та дзеркал
Нова послуга!